Bērniem, pusaudžiem un jauniešiem ir liela interese gūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, kas saistīti ar ķermeni un attiecībām, taču ne visiem pietiek drosmes tos uzdot pieaugušajiem, un ne visi pieaugušie paši jūtas gana ērti atbildēt. Informācija visbiežāk tiek meklēta internetā un vienaudžu vidū. Internets var kalpot kā lielisks instruments zināšanu ieguvei, taču jāņem vērā, ka ne visa informācija, kas atrodama internetā, ir patiesībai atbilstoša. Sliktākajā gadījumā tā var izrādīties pat kaitīga.

Amaze.org piedāvā pētījumos balstītu, pārbaudītu informāciju par visu, kas saistīts ar mūsu seksuāli reproduktīvo veselību, ķermeņa pārmaiņām, emocionālajām pārmaiņām pubertātes laikā, attiecībām, u.c. tēmām, kas ir
būtiskas, kļūstot par pieaugušo. Zināšanas tiek pasniegtas attiecīgajam vecumposmam piemērotā veidā, izmantojot humoru un uzskatāmus piemērus.

Mēs ļoti priecājamies, ka ar amaze.org atbalstu mums ir iespēja piedāvāt šīs filmiņas arī latviešu valodā! Aicinām tās izmantot gan vecākiem, lai atvieglotu atbildēšanu uz bērnu jautājumiem, gan pedagogiem kā izglītojošu instrumentu stundās, kurās jārunā par attiecīgajām tēmām.

Šī mēneša video –

 

Vai tev ir kādreiz bijis tā, ka vienā brīdī vari būt tik ļoti bēdīgs, ka šķiet, ka nekad vairs nebūs labi, bet pēc neilga brīža atkal sajusties priecīgs? Varbūt tu pēkšņi esi izjutis spēcīgas dusmas, lai gan iemesls tām bijis šķietami maznozīmīgs? 

Straujas izmaiņas garastāvoklī var būt mulsinošas un pat kaitinošas, jo emocionālais noskaņojums vienas dienas laikā var pilnībā mainīties vairākas reizes. Neuztraucies! Tas, kas ar tevi notiek, ir normāli, un to pašu piedzīvo vairums tavu vienaudžu. Pusaudžu vecumā notiek daudzas fiziskas un emocionālas izmaiņas, un daudzas no tām ietekmē vielas, ko sauc par hormoniem. 

Noskaties šo video, lai uzzinātu:

  • kas ir hormoni un kāda ir to ietekme uz organismu;
  • kādas emocionālas pārmaiņas var notikt pubertātes laikā;
  • kā atpazīt depresiju.

Depresija nav vienkārši bēdīgs garastāvoklis, kas pāriet pats no sevis. Ja divas nedēļas un ilgāk tu jūties nomākts, noguris, noraizējies vai esi pamanījis, ka lietas, kas agrāk sagādāja prieku, vairs nespēj tevi ieinteresēt, nekavējies meklēt palīdzību! Vērsies pie jebkura pieaugušā, kuram tu uzticies. Ja nevari iedomāties nevienu pieaugušo, kurš varētu tev palīdzēt, tu vari bez maksas zvanīt Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunim 116111 vai rakstīt vēstuli uzticibaspasts116111@bti.gov.lv

Atceries – tu neesi viens, pat, ja reizēm tā liekas!

Skolām “Papardes zieds” piedāvā psihiskās veselības atbalsta grupas nodarbību, kurā zinoši speciālisti izglīto jauniešus par psihisko veselību, māca atpazīt emocijas un stāsta, kā tās paust, nekaitējot sev un citiem, demonstrē stresa samazināšanas tehnikas un daudz ko citu. Vairāk par šo pakalpojumu var uzzināt šeit: https://www.papardeszieds.lv/nodarbibas/psihiskas-veselibas-atbalsta-grupas/. Savukārt par to, kas ir psihologs un kādos jautājumos šis speciālists var palīdzēt, var izlasīt šeit: https://www.papardeszieds.lv/psihologs/