… maigojoties ar puisi, sperma nonāk uz biksēm vai apakšveļas?

Nē! Sperma caur biksēm noteikti neizsūksies! Arī tad, ja tā nonāk uz apakšveļas, iespēja, ka varētu iestāties grūtniecība, praktiski nepastāv.

… sperma nonāk uz ārējiem dzimumorgāniem?

Iespēja ir neliela, tomēr teorētiski tāda pastāv. Jo spermatozoīdi ir ļoti kustīgi un spēj tālu aizkļūt. Tādā veidā pastāv arī neliela iespēja inficēties ar kādu no slimībām.

… puisim uz rokām ir sperma, un meitene pēc tam tiek glāstīta?

Nē! Sperma uz rokām būtu tik niecīgā koncentrācijā, ka šādi neviens spermatozoīds līdz olšūnai nenonāks. Tomēr būtu ļoti svarīgi rokas pirms maigošanās tomēr nomazgāt, lai nepārnēsātu kādu infekciju.

… sperma nonāk meitenei uz vēdera?

Nē! Spermatozoīdi nekādi šādā veidā nevar nonākt līdz olšūnai. Par to vari būt pilnīgi drošs.

… sperma nonāk, piemēram, uz palaga vai segas, un meitene tajā iesēžas?

Nē! Iespēja praktiski nepastāv. Spermatozoīdi nevar ilgi izdzīvot gaisā vai kādā citā vidē, izņemot sievietes organismu.

… abi partneri sēž vannā un maigojas?

Nē! Spermatozoīdi ūdenī nevar izdzīvot, ja ejakulācija nav bijusi vispār vai ir bijusi ūdenī, nevis sievietes makstī!

… nodarbojas ar seksu ūdenī?

Jā! Arī tad, ja sekss ir ūdenī, grūtniecība var iestāties. Dzemdē ūdens nenokļūst, tādēļ spermatozoīdiem tas netraucē. Ūdens nepasargā arī no slimībām. Lai izsargātos, ūdenī var lietot prezervatīvus (kuri gan jāuzvelk virs ūdens). Spermicīdu preparāti gan nav ieteicami, jo ūdenī to efektivitāte ļoti būtiski mazinās.

… vīrietis izņem savu dzimumlocekli no sievietes maksts, pirms ir izšļākusies sperma?

Jā! Tas ir tādēļ, ka uzbudinātam vīrietim neliels daudzums sēklas šķidruma, kas var saturēt spermatozoīdus, izdalās jau pirms dzimumakta vai tā sākumā. Līdz ar to pastāv iespēja apaugļoties. Šādu izsargāšanās veidu sauc par pārtraukto dzimumaktu.
Turklāt pārtrauktais dzimumakts nepasargā no seksuāli transmisīvajām infekcijām un rada stresu, kas ļoti lielā mērā var traucēt izbaudīt tuvību ar partneri.