Pilnīgi iespējams, ka tev nākas sastapties ar lielu spiedienu saistībā ar jautājumiem par dzimumattiecibu veidošanu. nevainības zaudēšanā, tas ir, stāties dzimumattiecībās pirmo reizi mūžā.

Sekss ar kādu tikai tāpēc, ka vēlies pazaudēt nevainību, vai tikai tāpēc, ka tu domā, ka visi tavi draugi jau to dara, varētu būt lēmums, ko vēlāk var nākties nožēlot. Nav viena pareizā vecuma, kad zaudēt nevainību pirmo reizi stāties dzimumattiecībās. Tas Nevainības zaudēšana ir ļoti personīgs lēmums, un tev ir tiesības to darīt tikai tad, kad pats jūti, ka pienācis īstais brīdis.

Tieši tāpat nav arī noteikumu par to, cik bieži vajadzētu nodarboties ar seksu, vai to, cik partneri dzīvē ir vajadzīgi. Ir cilvēki, kuru seksuālā apetīte ir lielāka nekā citiem, tie varētu vēlēties seksu biežāk nekā citi un ar lielāku skaitu partneru.

Vissvarīgākais jautājums ir, – vai tu pats/i brīvi izvēlies, kad, kur un ar ko nodarboties ar seksu un vai tu ievēro nepieciešamo piesardzību?. Tikai tādējādi iespējams izvairīties no negribētas grūtniecības un pasargāt sevi no seksuāli transmisīvām infekcijām.

Ja neesi drošs, vai nejūties pietiekami gatavs, pirms stājies pirmajās seksuālajās attiecībās, vērts uzdot sev šos trīs jautājumus:

1. Vai es pats to vēlos?
Vai vēlos šo pieredzi tagad zaudēt nevainību, jo to vēlos es pats, vai to vēlas mans partneris? Vai arī draugi, kas to jau ir izdarījuši, un liek justies slikti vai neiederīgam, ja man vēl nav bijis seksas?

2. Vai mans partneris ir īstais?
Vai cilvēks, ar kuru es grasos to darīt, ir tam piemērots? Vai šis cilvēks novērtēs šo procesu, vai liks man justies labi, parūpēsies par mani un, vai ar šo cilvēku es spēju arī runāt par TO? Un vai un kā mainīsies mūsu attiecības pēc šī seksa? Vai es viņam/-ai tiešām uzticos?

3. Vai es esmu gatavs/-a risināt problēmas, ja tādas radīsies?
Neviena izsargāšanās metode nav simtprocentīgi droša (atskaitot nenodarbošanos ar seksu), un dažreiz, pat lietojot visu pareizi un droši, var gadīties kāda ķibele. Vai es un mans partneris būsim gatavi risināt to, ja būs radies risks iestāties grūtniecībai vai tā būs jau iestājusies, parādīsies kādi STi simptomi, vai gadīsies kāda cita problēma?

Ja kaut uz vienu jautājumu atbilde ir “nē”, tad, visticamāk, tu neesi vēl gatavs. Tas ir normāli, un par to nav jākaunāsjākaunas. Turpini darboties, mācīties, veidot uzticamas attiecības un labi pavadīt laiku sportojot, dejojot, lasot grāmatas, dodoties pārgājienos un darot daudzas lietas, jo sekss ir nozīmīga, bet ne pati nozīmīgākā tavas dzīves sastāvdaļa.