Vienaudžu spiediens nozīmē, ka tavi draugi vai tavs partneris tev liek justies tā, it kā tev vajadzētu darīt to, ko tu īsti nevēlies darīt, vai ko tu vēl neesi gatavs darīt.

Piemēram, tev var likt justies tā, it kā tev jau būtu vajadzējis zaudēt nevainību vai ka tev jau būtu vajadzējis pārgulēt ar savu partneri pēc tam, kad esi gājis uz randiņiem kādu noteiktu laiku. Tomēr atceries, ka sekss tikai, lai paturētu draugu/draudzeni vai lai viņš/a justos laimīgs, nav gana labs iemesls, lai tiešām ar to arī nodarbotos.

Sekss visiem nozīmē daudz, pat tiem, kuri izturas ļoti pārliecinoši vai nevērīgi attiecībā pret to. Tev tas ir vajadzīgs tikai tad, kad esi tam gatavs, kad esi kopā ar kādu, kam uzticies un ko tu cieni.

Nevainības zaudēšana vai sekss pirmo reizi ar jaunu partneri var būt patīkama pieredze, uz kuru vēlāk atskatīties ar smaidu, bet, ja tev sekss pirmo reizi ir tad, ka neesi tam gatavs, tu vēlāk to varētu nožēlot.

Nedomā par to, ko no tevis sagaida draugi, nepadodies partnera spiedienam, drīzāk padomā par to, ko tu vēlies, domā tik ilgi, cik tev vajadzīgs, līdz esi gatavs pieņemt lielo lēmumu. Ja tu neesi pārliecināts par to, vai esi gatavs vai nē, tad ļoti iespējams, ka tu neesi gatavs. Nav prātīgi sasteigt šo lēmumu, ja neesi pilnīgi pārliecināts. Ja tu par to domā, tad nesteidzies, padomā, kādu kontracepciju lietot, lai izsargātos no negribētas grūtniecības un seksuāli transmisīvām infekcijām.

Kādā brīdī savā dzīvē vairums cilvēku izjūt vienaudžu spiedienu, tāpēc atceries, ka tu tāds neesi vienīgais.

Ja padomāsi par to, kādas sekas var būt seksam, kāpēc vēlies pagaidīt, tas tev palīdzēs justies apmierinātākam ar sevi, pārliecinātākam par to, ka paļāvies tikai uz savu lēmumu.

Pretoties vienaudžu spiedienam var būt grūti, tāpat var būt grūti palikt pie tā, ko tu gribi, kam tu tici, bet tikpat iespējams ir arī tas, ka tu jutīsies daudz labāk, ja zināsi, ka neko neesi sasteidzis, ka neesi meties lietā, par ko neesi pārliecināts. Galu galā – tādējādi tu varētu arī iemantot cieņu.