Psihiskā veselība ir delikāta tēma, un reizēm jaunieši varētu negribēt par šiem jautājumiem runāt savu klasesbiedru klātbūtnē. Šādiem gadījumiem piedāvājam iespēju organizēt privātas psihiskās veselības atbalsta grupas, kurās maksimālais dalībnieku skaits ir līdz 10 jauniešiem. Nozīmīgi, lai visi dalībnieki justos ērti pārējo klātbūtnē un piedalītos grupā labprātīgi, kā arī, lai starp dalībniekiem nebūtu būtiskas vecumatšķirības. Mazāks dalībnieku skaits nodrošina iespēju pievērsties individuālāku jautājumu apskatīšanai, vairāk dalīties un personiskāk pievērsties katra bērna vajadzībām, un ļauj justies drošāk.

Psihiskās veselības atbalsta grupas nodarbība veidota tā, lai palīdzētu bērniem atpazīt sajūtas un emocijas, izprast to nozīmi un funkcijas, kā arī mudinātu tās paust sev un citiem nekaitīgā veidā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tādām emocijām kā dusmas un skumjas. Atsevišķa nodarbības sadaļa tiks veltīta sarunai par stresu, tā atpazīšanu un nozīmi, to, kā saprast, kad stress ir normāla reakcija uz situāciju, bet kad – ieildzis un veselību apdraudošs. Papildus tam tiks aplūkoti paņēmieni, kas palīdz stresa vadībā. Tiks apskatīti tādi psihiskās veselības traucējumi kā trauksme, panikas lēkmes un depresija, kas ir bieži sastopamas parādības pusaudžu vidū.

Maksa par vienu šādu grupu ir 80 eiro, neatkarīgi no dalībnieku skaita, tās vada psihologs. Ilgums 60 – 90 minūtes. Pieteikties iespējams, rakstot uz psihologi@papardeszieds.lv, lai vienotos par nodarbību skaitu, vecuma grupām, norises laiku un tiešsaistes platformām.

 

Image by Michal Jarmoluk from Pixabay